РОСЛИНИ - СИМВОЛИ УКРАЇНИ
З глибини віків до нащадків доходить лише найцінніше. Як кожна людина бере з собою в далеку дорогу лише те, що може пригодитися на все життя, так і кожен народ крізь усі катаклізми своєї історії проносить найдорожчий свій скарб – пісні, легенди, перекази, прислів’я. Вивчаючи рослини всебічно, гурток “Рослини – символи України” об’єднав у собі декілька напрямів:
Біологічний – ботаніку та біологію, де учні знайомляться з будовою, морфологічними особливостями найбільш популярними в Україні рослинами, їх цілющими властивостями.
Народознавчий – сприяє формуванню в дітей уявлення про культуру, побут, звичаї, традиції українського народу, тим самим виховує патріотичні почуття, гордість за себе і свою Батьківщину.
Мистецтво народних ремесел, образотворче мистецтво та декоративно-вжиткове, які відіграють вадливу роль в естетичному вихованні дітей.
Дитина може прийти до розуміння культури як єдиного цілого, спробувавши відтворити власними силами, розумом, мовою символів предмети вжитку, безпосередньо знаходячись у процесі відтворення культури та знань своїх пращурів.
Структура навчальних занять дає змогу активізувати пошукову і пізнавальну діяльність вихованців по вивченню українського фольклору, звичаїв, традицій, виховувати патріотичні почуття, розуміння народних символів. Значне місце в програмі відведено практичним роботам, проведенню екскурсій.
Програма основного рівня навчання розроблена для дітей середнього шкільного віку.
Розрахована на 2 роки навчання (перший рік 2 заняття на тиждень, тривалістю 2 години, всього 144 години, другій рік – 2 зяняття, тривалістю 3 години, всього 216 годин).
Мета роботи гуртка – ознайомлення вихованців з рослинами-символами як своєрідною скарбницею українського народу.
Головні завдання програми:
- розвиток інтерес у вихованців до вивчення природи рідного краю;
- поглиблення знань про особливості будови та поширення рослин-символів;
- сприяння поглибленню знань про основні лікарські властивості рослин;
- формування чіткої особистої позиції щодо власного здоров’я ;
- формування в дітей уявлення про культуру, побут, традиції та обряди українського народу;
- розвиток інтересу до мистецтва свого народу, його історії та традиції;
- ознайомлення вихованців з українськими народними піснями, творами українських класиків;
- формування етичних смаків;
- формування у вихованців умінь і навичок практичної діяльності;
Форми і методи навчання: бесіда, розповідь, практична робота, екскурсія, рольова або ділова гра, демонстрація фото та відео матеріалів, тематичні вечори, родинні свята.