Психологічна служба діє у закладі з 2005 року.
Практичний психолог - Василюк Тетяна Анатоліївна,
має кваліфікаційну категорію "спеціаліст І категорії"
Враховуючи соціально-психологічні проблеми, що існують у дитячому і підлітковому середовищі та профільність даного позашкільного навчального закладу, проблемою, над якою працює психологічна служба СЮН є: підвищення рівня психологічної компетентності учасників навчально-виховного процесу в умовах позашкільного навчального закладу.
Основні види діяльності психологічної служби СЮН:
1.Психодіагностична робота – психологічне обстеження вихованців, їхніх колективів та моніторинг змісту й умов їх індивідуального розвитку. Виявлення рівня сформованості основних психічних процесів пізнавальної та особистісної сфери гуртківців.
2. Психопрофілактична робота– своєчасне запобігання відхилень у психофізичному розвиткові та становленні особистості, міжособистісних стосунках, уникнення конфліктних ситуацій у навчально-виховному процесі тощо. У руслі даного напрямку передбачається розробка програми та викладання гуртка з психології.
3. Корекційно-розвивальна робота – застосування психолого-педагогічних заходів, щоб усунути відхилення у психофізичному та індивідуальному розвиткові та поведінці, схильність до залежностей і правопорушень, подолати різні форми девіантної поведінки, формувати соціально корисну життєву перспективу. Забезпечує надання всього спектра психологічної допомоги – передбачає проведення соціально-психологічних тренінгів з метою розвитку самосвідомості й особистісного росту, вивчення впливу алкоголю, тютюнопаління, наркотичних речовин на здоров’я й психіку людини та соціальну адаптацію.
4. Організаційно-методична робота - організація та планування діяльності, психолого-методичне забезпечення навально-виховного процесу інноваційними технологіями. Підготовка до проведення тренінгів, ділових ігор з вихованцями, педагогічними працівниками й батьками. Підбір матеріалів до виступів на педрадах, семінарах для педагогів, батьківських зборах. Участь у навчально-методичних семінарах.
5. Психологічна просвіта- формування соціокультурного середовища та зовнішніх умов, що впливають на розвиток та саморозвиток особистості.
6. Консультативна робота – основна форма індивідуальної та групової роботи з учасниками навчально-виховного процесу (педагоги, батьки, діти), які звернулися за допомогою.
Основними завданнями у справі надання психологічної допомоги є: консультативна допомога у розв’язанні гострих життєвих проблем, криз, внутрішніх конфліктів; консультативна та психотерапевтична допомога у виробленні адекватних форм поведінки, комунікативних умінь у різноманітних життєвих ситуаціях;сприяння розв’язанню конфліктів у педагогічних та дитячих колективах у позитивному ключі;створення умов для усвідомлення особистістю ефективних засобів дії, що дозволяють їй жити вільно та відповідально, згідно з морально-етичними принципами.
Структура діяльності психолога
Портфоліо практичного психолога